Hotel Rigolizia, Hotel Palazzolo Acreide, Tourist Residence val di noto

Jesteśmy obecni na

Najbliższa okolica

val di notoDom wypoczynkowy Borgo Rigolizia Vacanze znajduje się przy drodze prowincjonalnej nr 24 prowadzącej z Palazzolo do Noto, łatwo się tu dostać ze zjazdu Palazzolo Acreide Wschód, zjazdem od strony drogi szybkiego ruchu Syrakuza – Góry-Morze, albo od strony autostrady prowadzącej od Noto, jadąc w kierunku Palazzolo Acreide.

Rigolizia to osada znajdująca się w samym centrum atrakcji historycznych, krajobrazowych, naturalistycznych.

W najbliższej okolicy rozpościera się Las Bauly, okazała dębina, z identycznie nazywającą się jaskinią, gdzie możemy podziwiać wykute w skale domostwa tak zwane ddieri.

Nieco dalej Santa Lucia di Mendola, zespól architektoniczny z okresu wczesnego chrześcijaństwa wraz z kościółkiem i należącymi doń podziemiami.
W kierunku na Noto, w okolicach Testa dell’Acqua można dotrzeć do prehisotycznej osady Castelluccio z kościołem w stylu bizantyjskim „Groty Świętych”.

Na górze Alveria znajduje się park  archeologiczny Noto Antica, miejsce gdzie pierwotnie znajdowało się miasto Noto, zniszczone przez trzęsienie ziemi z roku 1693.
Sanktuarium Santa Maria della Scala.
Pustelnia San Corrado Fuori le Mura z grotą patrona
.
Po drugiej zaś stronie wielkiego wąwozu, na grzebiecie góry znajduje się punkt obesrwacyjny, skąd podziwiać można panoramę wielkiego wąwozu, o wapiennych, karkołomnych zboczach, na dnie którego płynie rzeka, przecinająca  małe jeziorka. Można do nich dotrzeć wyznaczonym szlakiem,  prowadzącym  wgłąb wąwozu.

Jadąc od strony Noto, można dotrzeć do najbardziej znanych plaż południowowschodniej  Sycylii takich jak Fontane Bianche, Noto Marina, Eloro, San Lorenzo aż do Portopalo di Capo Passero, tam gdzie Morze Jońskie graniczy z resztą basenu Morza Śródziemnego. Kolejnymi miejscami godnymi uwagi są tereny wykopalisk archeologicznych, tak jak wspomniane już Eloro, osada założona przez Koryntian, jak również willa z okresu starożytnego Rzymu  Tellaro, a także Park Narodowy Vendicari z pozostałościami budynków osady rybackiej i wieży, wzniesionych przez przebywających tu w pewnym okresie Szwabów.
Łatwo od nas dojechać do miejscowości takich jak: Syrakuza, Raguza, Modica, Scicli - miast objętych patronatem Unesco jako Dziedzictwo Światowe.

Od domu wypoczynkowego Borgo Rigolizia Vacanze nieco boczną drogą, która jest także ścieżką rowerową dla naszych gości, w odległości 2 km dojeżdża  się do miejsca, skąd w oddali można zaobserwować brzeg morza przy Capo Passero, najbardziej na południe wysunięty przylądek Sycylii.  Obserwacja zachodu słońca z tego miejsca  zapewnia niezapomniane doznania, wszechobecna cisza z zachodzącym słońcem w tle daje poczucie nieskończoności.

CIEKAWSZE WYDARZENIA W NAJBLIŻSZEJ OKOLICY

Syrakuza:
Przedstawienia klasyki starożytnej na scenie Teatru Greckiego w Syrakuzie. Od maja do czerwca
Ortigia Festival

Modica:
Eurochocolate Modica (w marcu)

Noto:
Święto San Corrado
Święto kwiatów (trzecia niedziela Maja)
Estate Netina – letnie wydarzenia muzyczne

Palazzolo Acreide:
Antyczny Karnawał w Palazzolo
Międzynarodowy Festiwal teatru klasycznego dla młodzieży w Teatrze Greckim (w maju)
Letnie wydarzenia muzyczne
Święto świętego Pawła Apostoła, patrona miasta (25go stycznia i 29 czerwca)
Święto świętego Sebastiana męczennika protektora miasta (20go stycznia i 10go sierpnia)
Święto Najświętszej Marii Bolesnej (trzecia niedziela września)
Święto św. Michała Archanioła (pierwsza niedziela października)
Boże Narodzenie  w Palazzolo i w regionie iblejskim

Borgo Rigolizia Vacanze
C.da Rigolizia - NOTO (Siracusa) Tel. 0039 0039 335 5449686 - 335 5449686 - 331 8431446 e-mail: info@borgorigolizia.com