Hotel Rigolizia, Hotel Palazzolo Acreide, Tourist Residence val di noto

Jesteśmy obecni na

„Kto nie zobaczył Sycylii z trudnością będzie mógł wyrobić sobie wyobrażenie o całych Włoszech. Sycylia jest kluczem do poznania Włoch”
Johann Wolfgang Goethe

Dom wypoczynkowy Borgo Rigolizia przyjął nazwę od osady, w której się znajduje, położonej niedaleko barokowego miasta Noto w prowincji Syrakuzy. Nazwa osady Rigolizia pochodzi najprawdopodobniej od arabskiego słowa rahal i znajduje się o20 km od miejscowości Noto, tak zwanego „Kamiennego Ogrodu” stolicy sycylijskiego baroku, o 8 km od miejscowości Palazzolo Acreide, miejscowości wielu zabytków tak barokowych jak i prehistorycznych czy starożytnych. 40 km dzieli naszą osadę od Syrakuzy, miasta o szlachetnej i pięknej historii, opisanej przez Cycerona jako „największe i najpiękniejsze miasto greckie”.

Wszystkie te miejscowości, pełne są zabytków archeologicznych, architektury barokowej, a także przepięknych pejzaży. Nieopodal w miejscowości Pantalica, znajduje się wielka nekropolia wykutych w skale grobowców lub naturalnych jaskiń, znajdujących się na stromych zboczach gór tego regionu. W najbliższym sąsiedztwie możemy też znaleźć wykopaliska archeologiczne Castelluccio, usytuowanego na sklalistym zboczu ufortyfikowanego miasta oraz nekropolii. Oba te zabytki zostały wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Z Borgo Rigolizia przyjemnie się będzie wybrać na zwiedzanie wszystkich ciekawostek turystycznych. Wybór jest ogromny: architektura, szlaki naturalistyczne, sanktuaria związane z kultem religijnym, poza tym w powietrzu unosi się zapach kwitnących drzew cytrusowych, tymianku, jaśminu... Wszystko to oczaruje wasze zmysły i zawojuje umysł. W Borgo Rigolizia spodoba wam się cisza sprzyjająca prawdziwemu wypoczynkowi. Wszystkie osiem pokoi ma osobne wejścia. Śpi się doskonale nie tylko ze względu na panującą dookoła ciszę, ale także ze względu na rześkie powietrze, co na wysokości 700 metrów nad poziomem morza i przy dużych różnicach temperatury między dniem a nocą sprawia, że pobyt na Sycylii napewno nie będzie się kojarzył z upiornym gorącem i duchotą.
Dzięki Borgo Rigolizia wasz pobyt na Sycylii będzie niezapomniany!

Atrakcje na lato w miejscowości Palazzolo Acreide

Atrakcje na lato w Noto i okolicach

Możecie do nas dotrzeć również poprzez usługi oferowane przez Prowincję Syrakuzy: TRANSPORT Z KIEROWCĄ Lokalnych Usług Transportowych
Prenota con addajet

borgo rigolizia residence

Borgo Rigolizia Vacanze
C.da Rigolizia - NOTO (Siracusa) Tel. 0039 335 5449686 - 331 8431446e-mail: info@borgorigolizia.com